Ile książek w 2023 roku przeczytali mieszkańcy naszej gminy?

Gmina Mstów posiada 3 biblioteki – główną placówkę w Mstowie oraz 2 filie (w Mokrzeszy i Kobyłczycach). Każda z nich korzysta z systemu bibliotecznego SOWA, w tym dwie mają już uruchomioną wypożyczalnię internetową. Lata 2022 i 2023 były okresem odzyskiwania i pozyskiwania nowych czytelników po pandemii. Oprócz tego cały czas staraliśmy się promować czytelnictwo i biblioteki poprzez udział w różnych akcjach bibliotecznych. Współpracowaliśmy z przedszkolami i szkołami w naszej gminie, organizując zajęcia z bajkoterapii i lekcje biblioteczne.

Zachęcaliśmy również mieszkańców naszej gminy do odwiedzania bibliotek, między innymi poprzez udostępnianie kodów do Empik Go i uzupełnianie księgozbioru o nowości -zakupiono 965 książek.

W 2023 roku zarejestrowaliśmy 668 nowych czytelników, jest to duży wzrost w stosunku do roku 2022, w którym zapisano 541 czytelników. Porównując statystyki z wyżej wymienionych lat, można dostrzec również wzrost w liczbie wypożyczonych książek, gdzie w 2022 zostało udostępnionych na zewnątrz 12237 pozycji, a w 2023 – 14982.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z ofert wszystkich naszych bibliotek, a także do odwiedzania profilu na Facebooku https://www.facebook.com/BibliotekaGminna.wMstowie

strony internetowej www.bibliotekawmstowie.pl oraz katalogu online  https://www.mstow-bg.sowa.pl

wstecz
Szukaj w katalogu księgozbioru: