Dzień dziecka w Bibliotece Gminnej i Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie.

1 czerwca Biblioteka Gminna w Mstowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie zorganizowała na mstowskim rynku Dzień Dziecka.
Mottem, które przyświecało organizacji tego wydarzenia, były słowa autorki książek dla dzieci Marii Kownackiej: „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza”.
Ten dzień miał być pełen radości i uśmiechu oraz dobrej zabawy, dlatego obie instytucje przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych. Imprezę rozpoczęto od nagrodzenia dzieci, które biorą udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Kolejni mali czytelnicy zdobyli dyplomy, upominki i kolorowe naklejki.
Jednak główną atrakcją tego dnia było Badanie Czytelnicze, które przeprowadzili: Bibliolekarz oraz Ratowniczka Czytelnicza. Polegało ono na wywiadzie, osłuchaniu oraz sprawdzeniu wzroku. Wszystko miało nowszą i atrakcyjniejszą formę niż podczas wizyty u lekarza.
Dzieci bardzo chętnie ustawiały się w kolejce do badania stetoskopem i kontroli wzroku literackiego. Każdy mały uczestnik dostawał receptę, „witaminę C” w postaci cukierka, a rodzice mogli wylosować dla siebie cytat literacki.
Na płycie rynku znalazły się również dodatkowe atrakcje w postaci stanowisk z kolorowankami, puzzlami, zabawkami sportowymi oraz – uwielbianymi przez wszystkich – bańkami mydlanymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się piłki, dzięki którym rozegrano minimecz piłkarski i hokejowy. Przy dźwiękach muzyki dzieci zatańczyły do słynnych „Kaczuszek” oraz do „ Jedzie pociąg z daleka”. Ładna pogoda, dobre nastroje i dziecięca radość przyczyniły się do sukcesu imprezy.
Uśmiechy dzieci oraz ich obecność pokazały, jak bardzo maluchy potrzebują, aby poświęcić im czas i okazać zainteresowanie.
Organizatorzy imprezy z okazji Dnia Dziecka serdecznie dziękują wszystkim za udział i obiecują, że to nie było ostatnie takie wydarzenie :)
wstecz
Szukaj w katalogu księgozbioru: