SOWA - Premium w Bibliotece Gminnej w Mstowie


System obsługi biblioteki jest oprogramowaniem, które ma usprawnić pracę bibliotekarza oraz komfort czytelnika. Ci, którzy mają już konta internetowe w naszej Bibliotece, wiedzą z czym się to wiąże. Natomiast każdy, kto chce zapoznać się z tematem, może przyjść do Biblioteki, gdzie otrzyma potrzebne informacje.

Czytelnik XXI wieku posługuje się książką papierową, ale też obsługuje komputer. Stąd powstał program i aplikacja dedykowana dla takich odbiorców.

Najnowsza wersja systemu SOWA - SOWA Premium, która funkcjonuje w naszej placówce od marca tego roku, daje czytelnikom rozbudowany i zmodyfikowany katalog internetowy. „Świat internetowy” wypracował pewien system komunikacji z użytkownikiem. Oznacza to, że został ujednolicony system przeglądarek czy wyszukiwarek internetowych, gdzie analogicznie działa system filtrów i „okienek”. W tym samym stylu został utworzony interfejs Katalogów Internetowych SOWA. Ulepszono system wyszukiwania książek, przeglądania księgozbioru, czy obsługi konta czytelnika. Użytkownik ma do dyspozycji wygodne filtry oraz fiszki.
Instrukcja obsługi tej strony jest dostępna w Bibliotece.
Obecność zbiorów bibliotecznych na serwerach i urządzeniach mobilnych to nie tylko przyszłość ale i codzienność.
Już dziś zachęcamy do przeglądania internetowych zasobów Biblioteki Gminnej w Mstowie, naszych portali społecznościowych i strony www.
Bibliotekarki
wstecz
Szukaj w katalogu księgozbioru: