"Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów"

„Jesienny wieczór wspomnień o Gminie Mstów” - pod takim hasłem Biblioteka Gminna w Mstowie w niedzielę 6 listopada 2022 r. zorganizowała wielopokoleniowe spotkanie mieszkańców Gminy Mstów. Imprezę rozpoczęło wręczenie dyplomów najmłodszym Czytelnikom biorącym udział w akcji „Mała książka – Wielki człowiek”. Kolejnym punktem wieczoru była inscenizacja ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”, którą Biblioteka wraz ze swoimi Czytelnikami przygotowała w ramach „Narodowego Czytania”. W przedstawieniu wzięli udział: Krzysztof Drynda (Narrator), Maciej Juszczyk (Pan Twardowski), Joanna Gajda (Pani Twardowska), Zuzanna Rospondek (Diabeł), Małgorzata Grzybek, Paulina Matusiak, Artur Śpiewak (Biesiadnicy). Aktorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i poczuciem humoru. Ciekawym elementem, który uświetnił występ, była muzyka na żywo w wykonaniu pana Wojciecha Królikowskiego. Przedstawienie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez zgromadzonych gości i nagrodzone gromkimi brawami.

Po inscenizacji nadszedł moment na wspomnienia przy kawie i cieście. Goście chętnie rozmawiali o historii Mstowa, o mieszkańcach, o miejscach i budynkach, które już na terenach naszej gminy nie istnieją. Z łezką w oku rozpoznawali na starych zdjęciach swoich bliskich, co rodziło kolejne wspomnienia. Wieczór dodatkowo umiliło wspólne śpiewanie biesiadnych piosenek. Na koniec spotkania wszyscy zaproszeni goście otrzymali upominek od Wójta Gminy Mstów pana Tomasza Gęsiarza i Rady Gminy Mstów. Całemu wydarzeniu uroku dodawała jesienna dekoracja oraz stare eksponaty i obrazy.

Biblioteka Gminna w Mstowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury chciałaby bardzo serdecznie podziękować Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie za wypożyczenie eksponatów z izby regionalnej, Paniom z Koła Emerytów i Rencistów oraz z Koła Gospodyń Wiejskich w Mstowie za przygotowanie pysznych ciast, Klaudii Adamczyk za fotorelację spotkania, a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten wieczór był udany. A nie odbyłby się on też bez mieszkańców naszej gminy, którzy tak chętnie odpowiedzieli na zaproszenie i dali ponieść się wspomnieniom, będącymi przecież fotografią naszej pamięci.

Ten wieczór uświadomił nam, jak ważne są takie spotkania, jak istotna jest rozmowa i jak bardzo nam jej brakuje w obecnych czasach. Wspomnienia, jakie zachowały się w pamięci mieszkańców, pokazują ich przywiązanie do naszej gminy - naszej małej ojczyzny.
wstecz
Szukaj w katalogu księgozbioru: